• Неодамнешно
Бусман 30-Засилувач Време Одложување Осигурувач
zoom_in

Бусман 30-Засилувач Време Одложување Осигурувач

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тежок Фузетрон, двоен елемент, временско одложување frn-R кертриџ осигурувач за заштита на моторот. Помага во заштитата на моторите од исцрпеност предизвикана од преоптоварување или еднофазирање. Функцијата за временско одложување овозможува почетен наплив на стартување за да поминат типичните мотори, но се отвора пред изгорување кога се присутни подолги опасни преоптоварувања. УЛ (Лаборатории За Преземање) наведени Класа Р 200,000 ВОЗДУХ (засилувач прекинување рејтинг). 1/10А ДО 60А имаат краеви на обрачот, 70А ДО 200А имаат краеви на сечилото на ножот. 250В. Јачина НА струја : 30А. Тип на осигурувач : КЕРТРИЏ ФРЕН-Р. . Функција На Осигурувачи : Тешко Временско Одложување. . Класа : Р. Дијаметар : 9/16 Во. . Должина : 2 Во. . Напон : 250 V. Сертификација : УЛ Наведени. . Бусман ФРЕН-Р напредна заштита, енергетски ефикасен двоен елемент, осигурувачи за ограничување на струјата со опционална индикација за отворен осигурувач на избрани оценки. Предметот е нов. Предметот е нов. "Погледнете повеќе детали за производот.

Избор на купувачи..