• Неодамнешно
Дорман 862 - Капа Завртка - Тој Главата Одделение 8- 5 8- 4- Во
zoom_in

Дорман 862 - Капа Завртка - Тој Главата Одделение 8- 5 8- 4- Во

DEN 157.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие завртки се произведени со употреба на издржливи материјали и тестирани на корозија за да се обезбеди потребната цврстина и долговечност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Издржливи материјали-произведени според специфични стандарди за толеранција на конец. Тестиран на корозија-хардверот се подложува на тестирање со прскање со сол за да се обезбеди отпорност на корозија. Повеќенаменска корисност-може да се користи во различни апликации, од автоматски до дома. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Достапна поддршка - секој дел Од Дорман е поддржан од сертифицираниот тим за техничка поддршка НА ДОРМАН. Дополнителни Карактеристики Боја : Злато. Заврши : Жолт Цинк.

Избор на купувачи..