• Неодамнешно
ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Мерцедес-БЕНЦ СЛК 2.3 Л 1998-2004
zoom_in

ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Мерцедес-БЕНЦ СЛК 2.3 Л 1998-2004

DEN 312.32

Количина на стоки
check Достапно на барање

Промената на филтерот за воздух на моторот е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите и долговечноста на моторот. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се заменува на секои 12 месеци или 12.000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена – бараат малку, или без алатки и само неколку минути од вашето време. ЕКОГАРД XA5406 КОМПАТИБИЛЕН СО : . Мерцедес-БЕНЦ SLK230 2.3 L 1998-2004 КОМПАТИБИЛЕН Со Мерцедес-БЕНЦ SLK230 2.3 L 1998-2004. ЗАМЕНУВА ФРАМ КА8625, МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ 604 094 09 04, ПУРОЛАТОР А35406, ВИКС 42620. ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ со менување на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12.000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственикот на вашиот автомобил); за да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност.

Избор на купувачи..