• Неодамнешно
Кристијан Браќа Јајце Ног, Мл Шише, АБВ 10.0%
zoom_in

Кристијан Браќа Јајце Ног, Мл Шише, АБВ 10.0%

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Кристијан Браќа Холидеј Ног мешавини исклучителни Христијански Браќа НАСПРОТИ Ракија со еластична, кремаста текстура на Млечни бесплатни Нога.Од 1882 Година, Бренди Кристијан Браќа заработи репутација како еден од најпопуларните Американски духови. Денес, ја продолжуваме традицијата со различни мазни ракии со полно тело за уживање.Браќата Христијани Ракијата е направена од најдобрите сорти на грозје и го вклучува истиот метод на производство на бакарно тенџере со почестено време, усовршен пред повеќе од 75 години . Овој процес, сличен на оној на фините Коњаци, создава богат вкус и полно тело, зајакнат со бавно стареење во рачно избрани бурбонски буриња најмалку две години. За време на стареењето, дабовите буриња ја потопуваат Ракијата со слоеви на добро избалансирани овошни вкусови и топла, долготрајна завршница.Конечно, Ракијата е внимателно измешана за да создаде мека, суптилна текстура Која Е Бескрајно Мазна и совршена за уживање директно, на карпите или во различни класични коктели. Кристијан Браќа Јајце Ног, 750 мл Шише, АБВ 10.0% Користи Христијански Браќа НАСПРОТИ Ракија. Ног е Веган (Млекарница/Јајце Слободен). Пробајте ги нашите други вина, ракии и ракии со вкус. Бескрајно Мазна.

Избор на купувачи..