• Неодамнешно
Нова Англија Кафе Појадок Мешавина Мелено Кафе, Оз, Торба
zoom_in

Нова Англија Кафе Појадок Мешавина Мелено Кафе, Оз, Торба

DEN 161.44

Количина на стоки
check Достапно на барање

Најдобрите грав Од Африка, Централна И Јужна Америка во срдечна, средно печена мешавина за будење. Приказната За Кафето Во Нова Англија започнува Во Стариот Свет, со семејство кое живее во Грција. Оттаму, Менелаос Калојанидес, со неговиот брат Џорџ Калојанидес, дојде во Соединетите држави во 1910 година. До 1916 Година, Менелаос водеше успешен ресторан во Бостон, но тој сакаше да започне сопствен бизнис. Така, тој, заедно со неговиот брат Џорџ и неговиот братучед Мегаклис Пападопулос, ја основаа Компанијата За Чај И Кафе Во Нова Англија. Сместени На Млечни И Широки Улици во Бостон, тие доставуваа кафе до рестораните низ целиот град. Полека, но сигурно, компанијата се здоби со репутација за постојано добро кафе и зрна кафе. Како што растеше нејзината репутација, така растеше и дофатот на испораките на компанијата и големината на нејзините сметки. Иако многу работи се променија со децении, посветеноста на квалитетот никогаш не се поколеба. Средно Печење : нашата мешавина за будење со потпис направена со најдобрите грав Од Africбика Од Африка, Централна и Јужна Америка. Печење од мала Серија : Извори од најдобрите региони за одгледување кафе, нашите премиум кафиња се секогаш 100% зрна кафе coffeeбика, кои се печени од мала серија за постојано избалансиран вкус секој пат. Мелено Кафе : Направено од 100% кафе coffeeбика без Глутен и Сертифицирано кошер мелено кафе Користете само свежа вода кога варите талог од кафе за мазен вкус и вкус. Семејна Традиција : Повеќе Од 100 години, Кафето Во Нова Англија го печеше нашето премиум кафе на ист временски тестиран начин токму во Нова Англија За да можете да сметате на вкусно конзистентен вкус чаша по чаша, голтка по голтка. Одржливост : имајќи ја предвид променливата клима, нашиот Проект За Одржлив Куп е дизајниран да засади подобро Утре Резултатите обезбедуваат социјални, економски и еколошки подобрувања за земјоделците и нивните заедници.

Избор на купувачи..