• Неодамнешно
Трилинк С-10 Замена Видов Синџир; Возење Врски
zoom_in

Трилинк С-10 Замена Видов Синџир; Возење Врски

DEN 295.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Трилинк С40 е 10" полу-длето замена видов синџир. Секоја вредност пакет се состои од две замена пила синџири. Ланецот НА теренот од 3/8" вклучува стврднати, хромирани секачи за брзо, непречено сечење во валкани услови. На .050" мерачот е стандарден за повеќето моторни пили. Сите трилинк полу - длето синџир е УЛ тестирани И АНСИ Б175. 1-2012 одобрени за ниска безбедност на повратен удар и ниски вибрации. Синџирот трилинк го карактеризира системот За дистрибуција На масло Центри-Лубе. Centri-Lube® го повлекува маслото од шипката и се дистрибуира до навртките на ланецот, намалувајќи го истегнувањето, ограничувајќи ги прилагодувањата на полето и продолжувајќи го животниот век на ланецот. Синџирот Трилинк С40 одговара На Пулан, Хускварна ,chо, Џон Дир, Занаетчија и многу други рачни брендови на моторни пили. Синџирот на полу-длето е дизајниран за прецизност, рамнотежа и добар клиренс на чипови. Синџирот на пила с40 на трилинк останува поостар подолго во валкани и тврд услови за сечење за максимални перформанси. Синџирот за замена на трилинк е совршен за професионалци за нега на тревникот, арбористи и сопственици на Куќи "Направи Сам". Синџирот на пила трилинк работи на електрични, батерии и моторни пили на гас. 10 " Полу-Длето Ниска Вибрации Видов Синџир. 2 Видов Синџир Вредност Пакет. 40 Диск Линкови. 3/8" Низок Профил Теренот.050" Мерач. 5/32" Големина На Острење На Тркалезна Датотека. Одговара На пулан, Хускварна ,chо, џон Дир моторни пили и многу повеќе. УЛ Тестиран одобрен ЗА Низок Повратен Удар АНСИ Б175. 1-2012. Термички обработени И Хард-Хромирани Обложени Секачи. Центри-Подмачкајте Го Системот За Масло За намалување на триењето, истегнување на синџирот и продолжување на животниот век на синџирот.

Избор на купувачи..