• Неодамнешно
Керамички канистер на сртот поставен со копно за копно, бело
zoom_in

Керамички канистер на сртот поставен со копно за копно, бело

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Секој етикетиран за кафе, шеќер и чај, сетот за керамички канистер на сртот 3 парчиња ви помага да останете организирани во кујната. Секој канистер е изработен од керамика отпорна на чипови и позајмува допир на античка елеганција на кујната. Одлично како секојдневни тегли за складирање или украсни контејнери. Одлично за складирање на суви состојки и закуски : Користете ги чаши чајни чај, зрна кафе и шеќер. Прекрасно етикетиран за погодност : обележано во елегантна скрипта што ја презема претпоставката за тоа што е внатре. Лесни капаци за подигнување : Капаците се ракуваат со стилот на копчето, што го олеснуваат отстранувањето на капакот по потреба. Дизајнирано да сака и последно : Направено од трајна керамика со елегантни етикети за да се елиминира претпоставката за тоа што е внатре. Ставете насекаде : Убаво да се постави на шалтер или на кафе -станицата. Лесно за чистење : миење на рацете за лесно одржување. Завршете го изгледот : Поставете го ова парче со остатокот од серијата Crest за да донесете допир на античка елеганција во кујната.

Избор на купувачи..