• Неодамнешно
Miaенска бела рунда од мијабела, слатководен бисер карат смарагд 10kt жолто злато стабилен прстен
zoom_in

Miaенска бела рунда од мијабела, слатководен бисер карат смарагд 10kt жолто злато стабилен прстен

DEN 5168.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Големина на смарагд : (4x2mm). Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Во срцето на овој прстен е исклучителен 8-8,5 мм бел слатководен култивиран бисер, познат по својата светлечка убавина и природен шарм. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Емералд скапоцени камења. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Култивиран бисер на слатководни. Тој е деликатно поставен во амбиент на рамки, дозволувајќи му на бисерот да заземе централна фаза и да го зрачи својот привлечен сјај.

Избор на купувачи..