• Неодамнешно
Велс Ламонт - Премиум нитрил обложени нараквици, 2 -пакет
zoom_in

Велс Ламонт - Премиум нитрил обложени нараквици, 2 -пакет

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие нараквици со обложени нитрилни обложени на ламонт, даваат заштита за вашите раце за време на тешки и интензивни работни сесии. Без разлика дали собирате огревно дрво или правите поправки во работилницата, тие се отпорни на намалувања и пункции. Отворен грб ги прави ракавиците да дишат и поудобно. Ова е 2-пакувања на нараквици на бунари од ламонт нитрил и можете да чувате еден пар дома и еден пар во вашето возило, така што секогаш ги имате корисни. Велс Lamont Premium Nitrile обложени нараквици, 2-пакувања : 2 пара. 100% најлонски бунари Ламонт нараквици. Нитрил обложена за подобар зафат и заштита од намалувања и пункции. Екстремно флексибилен. Отвореното плетење им дозволува на рацете да дишат. Snug манжетната ги задржува остатоците. Пресук за подобро вклопување.

Избор на купувачи..