• Неодамнешно
Yachak органски Бери црвен јеба другар чај чај пијалок, Оз може
zoom_in

Yachak органски Бери црвен јеба другар чај чај пијалок, Оз може

DEN 60.16

Количина на стоки
check Достапно на барање

Yachak - yerba Mate Berry Red - Case of 12 - 15,5 Ozcountry of Origin : Nations Dairy Free : Yesis Gluten Free : Yesis GMO Free : Yesis Fair трговија ставка : yesis kosher : yesis vegan : esorganic : 95%+ организизираат : 15,5 озпак на : 12 продажни единици : Cathering Redients : Organic Breamed Yerba Mate; прочистена вода; органски екстракт од лисја од лисја од Yerba; органски шеќер од трска; концентрат на органски сок од брусница; органски екстракт од орба -матеј; Енергиран од органски Јерба Мате. Бери црвено со други природни вкусови. Без глутен. Веган. Сертифициран органски од меѓународно обезбедување на квалитет (поделба на NSF International). 160 мг кофеин што се јавува природно по конзерва. Не-ГМО проект потврден. Јачак е името на домородните кичва луѓе на Сарајаку во Еквадорскиот Амазон им го даваат на своите шамани. Јерба Мате се користи со векови како традиционален и природен пијалок низ Јужна Америка. Нуди посебен вкус и енергија. Набавката на состојки за фер трговија што се користат во Јачак придонесува за вработување на над 3.000 работни места овластени за фер трговија во Бразил. Јачак е именуван во чест на оној што знае - шаманите на Амазон. (на) Јахкиербамат. Фер за живот : Фер трговија. 92% од вкупните состојки се овластени за фер трговија. Располагаат правилно.

Избор на купувачи..