• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Фрости Филодендрон Втори“ Арт од Алисија Лудвиг
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Фрости Филодендрон Втори“ Арт од Алисија Лудвиг

DEN 768.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

000 слики годишно. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Бели лисја насликани над сива позадина.Уметник : Алисија Лудвигсубјект : Флоралстил : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели лисја насликани над сива позадина. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно.

Избор на купувачи..