• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „проucирна Peony II“ платно уметност од Дебра Ван Свинген
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „проucирна Peony II“ платно уметност од Дебра Ван Свинген

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Дебра Ван Свенлингенсубјект : Флоралстајл : Француски Кантрипродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има страничен поглед на мавта со мав. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „проucирна Peony II“ платно уметност од Дебра Ван Свинген.

Избор на купувачи..