• Неодамнешно
Современи моменти од Гербер Бејби Момци Топ и Шортс, сет на облеки од 2 парчиња
zoom_in

Современи моменти од Гербер Бејби Момци Топ и Шортс, сет на облеки од 2 парчиња

DEN 236.80

Количина на стоки
check Достапно на барање

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Секоја од нашите 2 парчиња сетови на врвот и шорцеви се дизајнирани за полесни промени и е направена со супер мека ткаенина за целодневна удобност и лесна нега. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој пакет вклучува едно бебе момче и еден пар шорцеви за бебешки момчиња со шема на боја на портокалова и слонова коска. Современи моменти од Гербер Бејби Бојс Топ и Шорцеви поставени, -Пакција, (0-3 месеци -24 месеци). Вклучува еден врв и еден пар шорцеви. Шорцевите имаат нежни еластични ленти за половини за целодневна удобност. Кошули се карактеризираат со удобни вратови на екипажот и убав преден џеб. Портокал/Брегот на Слоновата Коска со сиви шорцеви. Совршена облека за играње во затворено или на отворено на топол ден. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% памук. Машинско миење / сушење суво.

Избор на купувачи..