• Неодамнешно
Современи моменти од Гербер Бебе и Детето момче Француски Тери ogогер Панталони, 2-пакувања, 12м-5Т
zoom_in

Современи моменти од Гербер Бебе и Детето момче Француски Тери ogогер Панталони, 2-пакувања, 12м-5Т

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Современите моменти од Гербер ® носи модерна софистицираност и обична удобност во гардеробата на вашето мало момче. Нашата облека за момче од мешавина и натпревар и облека за момчиња се направени со меки памучни и измешани памучни ткаенини за да го одржите вашето малечко удобно во текот на целиот ден. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во расадникот на вашето бебе. Овој пакет вклучува два пара џебови со џебови на момчиња во шеми на бои од портокал и беж. Вклучува два пара џогери со џебови. Се одликува со нежна еластична лента за половината за лесно вклучување/исклучување и џебови. Совршено да се меша и да се совпадне со нашите координативни модерни моменти, теми, дуксери и шорцеви. Еден пар цврста беж, еден пар цврста 'рѓа портокал. Дајте како внимателен подарок на специјалното бебе или момчето дете во вашиот живот!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX® #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI. 100% памучен памук француски тери / манжетни и врзување : 95% памук 5% еластан. Машинско миење / сушење суво. Увезени. Земја на потекло : Камбоџа.

Избор на купувачи..