• Неодамнешно
Карат Т.Г.В. Руби, Вајт Сафир и Карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато ореолски прстен за ангажман
zoom_in

Карат Т.Г.В. Руби, Вајт Сафир и Карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато ореолски прстен за ангажман

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Додадете малку искра во вашата облека со овој прстен за ангажман на тангело рубин, бел сафир и дијамант ореол. Изработено во бујно бело злато, се одликува со тркалезен, сет на рубин скапоцен камен (5 х 5мм) во центарот, со камења од бели сафир поставени од круша, од секоја страна и 26 тркалезни, „Пав и Дијаманти за треперење на Prong (G-H, I1-I2) формирајќи ореол и украсување на групата. Полиран на брилијантен сјај, овој скапоцен камен и дијамантски прстен за ангажман го прави совршен додаток на секоја колекција накит и е незаборавен подарок за некој посебен. Изработено во 14 KT бело злато. 1 CT T.G.W. Руби и бел сафир. 1/8 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Круши и кружни камења. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,8мм. Прстен за ангажман на ореол. Јули Роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Избор на купувачи..