• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност слон на шеврон платно уметност од Ерик Бреде, златна украсна рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност слон на шеврон платно уметност од Ерик Бреде, златна украсна рамка

DEN 399.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Трговска марка ликовна уметност "Елефанот на Шеврон " Канвас уметност од Ерик Бреде, златна украсна рамка : Уметник : Никол Дитзсубјект : Стил на животни : Современо доживотот за архивирање со квалитет на giclee, што е напредно процесот на производство Прифатени од многу галерии, музеи и приватни колекционери Ова подготвено парче во златна украсна рамка има бел и сино слон против сина, сива и портокалова цик-заг-позадина. Ова парче уметничко дело на трговската марка уметност се печати со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои се практично разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Ова парче е отпечатено на висококвалитетна архивска хартија што е текстурирана, со што парчето навистина се истакнува. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Избор на купувачи..