• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност Сезони се менуваат Канвас уметност од Мајкл Мулан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност Сезони се менуваат Канвас уметност од Мајкл Мулан

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено уметничко дело, завиткано од галерија, има разнобојна светска мапа. Ова парче уметничко дело на трговската марка уметност се печати со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои се практично разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Оваа слика е исто така завиткана со галерија, така што платното се обвиткува околу страните и ја крие дрвената рамка, овозможувајќи безделна презентација на готовото сликарство.

Избор на купувачи..