• Неодамнешно
1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато невестински сет
zoom_in

1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато невестински сет

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направете ја вашата свадба совршена со овој зачудувачки миабела црно-бел дијамантски три-камен невестински сет. Изработено во бујно бело злато, има три принцези, црни дијаманти поставени од принцеза, украсени во центарот на прстенот за ангажман и 35 кружни, дијаманти поставени од путер (G-H, I2-I3) кои се потпираат по должината на свадбата и соодветната свадба Бенд. Полиран на брилијантен сјај, овој 2-парчен црно-бел невестински сет на дијаманти ќе биде совршен избор за вашата сакана. Направено во 10kt бело злато. 1-5/8 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантска боја : црна, G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 3,6 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Избор на купувачи..