• Неодамнешно
Екстремни топлински нараквици на Кевери
zoom_in

Екстремни топлински нараквици на Кевери

DEN 399.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Дали треба да извадите тенџере со леано железо од вашиот Keveri H1 на 750 F? Дали сакате да се справите со лавиците на рерната со рацете? Екстремните топлински нараквици на Кевери се решението. Ние знаеме дека вашиот Keveri H1 достигнува температури што ниту една друга опрема за готвење не може да ги достигне и затоа ви треба ракавица што одржува високи температури. Овие ракавици се овластени да се користат за температури до 932 F и ќе бидат доверлив прибор за готвење. Можете да ги користите за да грабнете многу топли плочи, садови од леано железо и што било друго што ви треба. Пар на нараквици отпорни на топлина за употреба со печење. Се спротивставува на температурите до 932 степени F. една големина најмногу се вклопува. Направено со не-напалив материјал : 65% памук, 35% полиестер. Анти-слајд површина за лесно зафаќање. Материјал од воена оценка. Сертифициран EN407.

Избор на купувачи..