• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „зајдисонце Пјер“ платно уметност од Пјер Леклерц
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „зајдисонце Пјер“ платно уметност од Пјер Леклерц

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Пјер Леклерссубјект : Пејзаж -апестит : Модерни и современи производски тип : црна рамка, бела матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има огромен пејзаж на зајдисонце над езерото. Неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во црна рамка 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. - огромен пејзаж на зајдисонце над езерото.

Избор на купувачи..