• Неодамнешно
Уксел 18 Паракорд Јаже Ѓердан Клуч Држач За Значка Ремен, Црвен Пакет
zoom_in

Уксел 18 Паракорд Јаже Ѓердан Клуч Држач За Значка Ремен, Црвен Пакет

DEN 447.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Јажето за вратот паракорд главно се користи за клучеви, држачи за значки, пропусници ЗА ИДЕНТИФИКАЦИЈА, свирки, факели за фенерче, паричници, рачни алатки итн. Погоден за канцеларии, кампување, пешачење, лов, риболов, пешачење, излети, патување и други активности на отворено.Предностплете со паракорд со дијаметар од 7 влакна 4мм покриен со надворешниот слој од полиестер, со рамно приврзок од легура на цинк, мазен за чувство, висока јачина, отпорност на абење, без натрупување.Инструкцијаокружниот сплит прстен лесно се отвора и затвора, должината се прилагодува со заклучување на кабелот, можете да прикачите предмети на пригоден начин и да ги носите насекаде.Ве молиме внимателно проверете ја големината пред да нарачате. Уксел 18" Паракорд Јаже Ѓердан Клуч Држач Ремен, Црвена 2 Пакет Боја : Црвена, Сребрена. Материјал : Полиестер, Легура На Цинк. Носивост : 50 кг / 110 фунти. Дијаметар на кабелот : 4мм / 0,16 инчи. Дијаметар на клучеви : 30мм / 1,18 инчи. Вкупна Должина : 460мм / 18,11 инчи. Содржина на пакетот : 2 x Ремен За Јаже.

Избор на купувачи..