• Неодамнешно
Алиум Кристофи Светилки, Виолетови Цвеќиња-Професионални Лозари Од Лесни За Одгледување
zoom_in

Алиум Кристофи Светилки, Виолетови Цвеќиња-Професионални Лозари Од Лесни За Одгледување

DEN 320.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Виолетови Алиум Светилки За Продажба ' Кристофи (Ѕвезда На Персија) добро, можеби не знаеме сѐ, но едно нешто што сигурно го знаеме е дека нема негирање на квалитетот На ѕвездата На Алиум Кристофи! Масивни цветниters големината на фудбалските топки што цветаат од крајот на пролетта до почетокот на летото прават феноменални фокусни точки. Од 10 до 12" глобусите се составени од стотици мали, метални сино-виолетови цветови во форма на ѕвезда-спектакуларни! Како ова да не е доволна причина за нивно одгледување, овие цвеќиња убаво се сушат и ја држат својата форма со години. Исушените цветни глави прават силни архитектонски елементи во градината или висока, едноставна вазна. Значи, за дисплеј што сигурно ќе го запре сообраќајот, засадете неколку десетици од овие светилки!Лесен За Одгледување Карактеристики * Зона : 5-8* Висина : 6-24 во.* Ширење : 4 во.* Сончева светлина : Целосно Сонце* Вода : Умерено До Ниско* време На Цветање : Доцна Пролет до Почетокот На Летото* Боја На Цвеќе : Виолетова. Вклучува : 20 светилки по пакување. Цветна Боја Категорија : Виолетова. Овој производ се испраќа како растителни/цветни светилки наменети за садење - слики на производи од цвеќиња, зрели растенија или додатоци се прикажани само за повикување. Алиум. Виолетови Глобуси. Засади Светилки за Градинарство. Толерантен на суша. Привлекува пеперутки и опрашувачи. Целиот производ е добиен од професионални лозари и земјоделци. Лесно За Одгледување е гордо Американска Компанија.

Избор на купувачи..