• Неодамнешно
Рио Плус Аква Моќ Главата Пумпа Рио Плус ГПХ Ма Главата Фт
zoom_in

Рио Плус Аква Моќ Главата Пумпа Рио Плус ГПХ Ма Главата Фт

DEN 143.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Новите и подобрени аква пумпи и глави за напојување во рио плус обезбедуваат разноврсен систем за пумпа за вода дизајниран со висока ефикасност и сигурност по пониска цена. Дизајнирани со технологија на магнетен ротор од следната генерација, аква пумпите рио плус и главите за напојување нудат најдобро решение со високи перформанси во индустријата за аквариуми. Најголемите и најмоќните модели обезбедуваат одлични перформанси во влажни или суви филтри и во вентури протеински скимери кога се потребни висок притисок и проток. Сигурни и тивки, рио плус аква пумпи и глави за напојување не користат масло за работа, така што не можат да ја контаминираат водната средина. Целосниот опсег на аква пумпи и глави за напојување во рио плус, дизајнирани да работат во различни водни средини, им дава на хобистите супериорен избор со конкурентна цена. Целосно потопно. Енергетски ефикасен со високи стапки на проток. За аквариуми со свежа Или Солена Вода.

Избор на купувачи..