• Неодамнешно
Лента За Читање Поставете Пластична Супер Тенка Картичка За Читање Во Боја
zoom_in

Лента За Читање Поставете Пластична Супер Тенка Картичка За Читање Во Боја

DEN 191.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Карактеристики : Функција За Ознака За Читање обоениот преклоп е дизајниран со затемнет дел за истакнување на речениците за читање, што може ефикасно да го намали стресот при читање, што го прави лесен и удобен за читање премин.Осум бои Едно пакување вклучува осум различни бои обоени преклопувања,што ги задоволува вашите различни потреби за тужба.Издржлив материјал Изработен од висококвалитетен пвц материјал, отпорен на абење и издржлив, поседувајќи долг век на траење.Компактен Компактен и лесен, удобен за извршување, не зафаќа многу простор за складирање, лесен за чување во вашата книга.Функција за обележувачи 0,025 см/ 0,01 инчи дебелина супер тенкиот дизајн го прави обоениот преклоп исто така погоден за употреба како обележувач за означување на страницата за читање.Опсег на примена постојат две големини за слободно да изберете според практичната ситуација. Малиот е совршен за читање реченици одеднаш; големиот е погоден за читање параграфи одеднаш.Спецификација : Тип : обоено преклопување количина : 1 сет материјал : пвц Боја : Како што е прикажано големина : Мал - 19*3,2 см/ 7,47*1,26 инчи(Л*В)Голем - 19*7 см/ 7,47*2,75 инчи(Л*В)Дебелина : 0,025 см/ 0,01 инчен тежина : 18гр/ 0, 63оз40гр/ 1.41 ozpackage : 8* обоени преклопувања издржлив материјал. Изработени од висококвалитетен пвц материјал, отпорен на абење и издржлив, поседувајќи долг век на траење. Обоениот преклоп е дизајниран со затемнет дел за истакнување на речениците за читање, што може ефикасно да го намали стресот при читање, што го прави лесен и удобен за читање премин. Постојат две големини за да изберете слободно според практичната ситуација. Малиот е совршен за читање реченици одеднаш; големиот е погоден за читање параграфи одеднаш. Компактен.

Избор на купувачи..