• Неодамнешно
Хлома Мулти-Употреба Торта Калапи Анти-Стап Флексибилни Круг САМ Мувла За Печење за Пекарница
zoom_in

Хлома Мулти-Употреба Торта Калапи Анти-Стап Флексибилни Круг САМ Мувла За Печење за Пекарница

DEN 223.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Опис : Со мазна површина и нелеплив дизајн, лесно се чисти и овозможува лесно отстранување на храната од калапот.Поради отпорноста на топлина, еднократно и нелепливо, силиконскиот калап не е лесно деформиран или скршен.Изработен од силикон, тешко се носи и еластичен.Постојат три големини на калапи за торта за избор : 4 инчи, 6 инчи и 8 инчи. И збир на калапи се состои од четири калапи за торта од истата size.It совршен е за правење колачи со виножито, треперења, пудинзи, колачи со мус, колачи со сладолед, палачинки, кори за пица, омлети итн.Име на предметот : Калапи За Торти Материјал : Силиконски Карактеристики : Отпорен На Топлина, Флексибилен, Издржлив Детали За Големина : 4 Инчи, Надворешен Дијаметар : 12см/4,72", Внатрешен Дијаметар : 10см/3,94", Висина : 2,5 см/0,98 " (Прибл.) 6 Инчи, Надворешен Дијаметар : 17см/6,69", Внатрешен Дијаметар : 15см/5,91", Висина : 2,5 см/0,98 " (Прибл.) 8 Инчи, Надворешен Дијаметар : 21,5 см/8,46", Внатрешен Дијаметар : 19,5 см/7,68", Висина : 2,5 см/0,98 " (Прибл.) Забелешки : поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.Пакетот Вклучува : 4 х Калапи За Колачи (Други Не Се Вклучени) Со мазна површина и нелеплив дизајн, лесно се чисти и овозможува лесно отстранување на храната од калапот. Поради отпорноста на топлина, еднократно и нелепливо, силиконскиот калап не е лесно деформиран или скршен. Изработен од силикон, тешко се носи и еластичен. Постојат три големини на калапи за торта за избор : 4 инчи, 6 инчи и 8 инчи. И збир на калапи се состои од четири калапи за торта со иста големина. Совршен е за правење колачи со виножито, треперења, пудинзи, колачи со мус, колачи со сладолед, палачинки, кори за пица, омлети итн.

Избор на купувачи..