• Неодамнешно
Обоени Пенкала, Сликарство Маркер Водоотпорен Табла Молив Голем Двојно Главата Сликарство Пенкало За Училиште
zoom_in

Обоени Пенкала, Сликарство Маркер Водоотпорен Табла Молив Голем Двојно Главата Сликарство Пенкало За Училиште

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Обоени Пенкала,Сликарство Маркер Водоотпорен Табла Молив Голема Двојна Глава Сликарство Пенкало За Училиште 12 Парчиња, 24 Парчиња Спецификација : Тип На Ставка : Маркер Пенматеријал : Мрсна Мастило Големина На Производот : Прибл.13,5 см / 5,3 Вокористење на производот : Графити, Сликање, Боење Итн.Применливи Луѓе : Повеќето Луѓе Список На Пакети : 12 x Маркер Пен1 x Кутија За Складирање Or24 x Маркер Пен1 x Кутија За Складирање Забелешка : ве Молиме дозволете 0-2 см грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето. Уникатната и нежна боја пишува на хартијата тивко од широк врв и тенок врв, и нема да навлезе во страницата. Таа е погодна за широк нагласи или тенки подвлечени. Благото водоотпорно пигментно мастило е проѕирно и е многу погодно за слоевитост, користење и длето за ракопис. Напредно мастило на база на масло, богати и заситени бои, мешање, линии, точка на длето може да создаде повеќе линии за да обезбеди конзистентност на бојата на двата краја.

Избор на купувачи..