• Неодамнешно
Едноставно мориња со сол хумус чипс, оз
zoom_in

Едноставно мориња со сол хумус чипс, оз

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Едноставно 7 чипови на хумус ја зедоа главната состојка што се наоѓа во хумус, пилињата и ги печеше своите вкусови и хранливи материи во вкусен, природен, чип со големина на залак. Пилешкото за прв пат се одгледуваше пред повеќе од 7.500 години на Блискиот исток и содржи голема количина на протеини, влакна и многу важни минерали, што ви дава здрав избор за грицкање. Овие здрави чипови се хранливи и едноставно вкусни, што ги прави идеални кога ви треба филер помеѓу оброците. Тие немаат вештачки состојки. Чиповите на морска сол имаат само нотка на вкус на сол, така што тие не се огромни. Тие доаѓаат во мала торба, правејќи ги здрава опција да ги земат со вас во движење. Вкусните природни чипови доаѓаат во торба со големина од 5 мл и пакет од 12. Едноставно 7 мориња сол хумус чипови : 50% помалку маснотии од чипс од компири. Гурманска закуска за пилиња. Чипови на морска сол со 0 грама транс маснотии. Ништо вештачко.

Избор на купувачи..