• Неодамнешно
Сетер - Наоѓање Убавина Во Негативни Простори-ЦД
zoom_in

Сетер - Наоѓање Убавина Во Негативни Простори-ЦД

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Зетер-Наоѓање Убавина Во Негативни Простори-водечкиот пејач/текстописец на Цд Ситер, Шон Морган, е нескротлив, непогрешлив обожавател на Курт Кобејн, користејќи го звукот на Нирвана како образец за Ситер и, уште поважно, толкувајќи ја тинејџерската лутина На Курт како нешто целосно неиронично и исповедничко. Ова е прилично искривено читање На Нирвана, но не и невообичаено, и имаше голем број бендови кои ја посветија својата кариера на пеглање на секоја чуда во наследството на кобејн, при што Ситер беше една од најистакнатите на оваа легија во новиот милениум. Во толкувањето На Морган За Нирвана, музиката е само средство за емоционална катарза и момче дали некогаш имал многу да се симне од градите во 2007 година, како и претходната година изгуби гитарист; беше подложен на понижување На неговата поранешна ,yми Ли, прилично пишувајќи цел албум за Него На Отворената Врата На Еванесценција (вклучувајќи го и овенатиот хит сингл "Јави Ми Се Кога Си Трезен"); и направи престој на рехабилитација. Сето ова превирање е очигледно на нивниот трет соодветен албум, Наоѓајќи Убавина Во Негативни Простори, наслов што навестува склоност На Морган кон виолетова проза (но не и неговата наклонетост кон вулгарности; ф-зборот овластува повеќе од неколку рефрени овде). Тие измачувани и измачувани зборови се во центарот на Наоѓање Убавина додека Морган ја истура својата душа, спарувајќи голи емотивни крвопролевања со подигната и премногу полирана активна карпа. Тој навистина не става уникатно вртење на неговиот гнев, иако се издвојува "Издигнување Над Ова", мелодија со средно темпо со препознатлива мелодична кука. [Беше објавена и чиста верзија . Стивен Томас Ерлевин, Музички Водич.

Избор на купувачи..