• Неодамнешно
Црево за сопирачка на сопирачката на Raybestos, BH се вклопува во Изберете: 2006- Субару Б Трибека, 2008 година- Субару Трибека
zoom_in

Црево за сопирачка на сопирачката на Raybestos, BH се вклопува во Изберете: 2006- Субару Б Трибека, 2008 година- Субару Трибека

DEN 3084.48

Количина на стоки
check Достапно на барање

Hoses на сопирачките Raybestos Element3 се производи со врвен автомобилски црева кои ги исполнуваат федералните стандарди за да обезбедат одлични перформанси и безбедност. Цревата Raybestos нудат подолг живот на цревата, исклучителна издржливост и леснотија на инсталација. Hoses Raybestos Element3 Цревата за сопирачките функционираат идентично со стандардите што ги бараат производителите на оригинална опрема (OE) за да обезбедат оптимална заштита, животниот век на услугата и безбедноста. Hoses на сопирачките Raybestos Element3 ги вклучуваат сите компоненти во кутијата за да овозможат лесна инсталација. Raybestos Element3 Црево за сопирачка : Врши на OE стандарди за да се обезбеди оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Ги вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ Цревата за сопирачките, вклучувајќи загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица. Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одличен хидрауличен заптивка и максимална заштита на корозија. Двојните затегнати фитинзи обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост. Одговара Изберете : 2006-2007 Subaru B9 Tribeca 2008-2014 Subaru Tribeca и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Избор на купувачи..