• Неодамнешно
Ораво КТ облик на срцева форма Швајцарија сини топаз ореол прстен во 14к бело злато
zoom_in

Ораво КТ облик на срцева форма Швајцарија сини топаз ореол прстен во 14к бело злато

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ништо не вели дека елеганцијата е како овој 4 КТ срцев облик Швајцарски сина топаз ореол прстен во 14к бело злато. Овој прстен има извонредна 4 каратска вкупна тежина природна швајцарска сина топаз скапоцен камен. Прецизно исечен и изработен, скапоцен камен во форма на срце, со мерење на 10 x 10 mm, зрачи живописна сина боја. Овој прстен во стилот на ореол има безбеден амбиент за пасијанс и е нагласен со блескави бели скапоцени камења од Топаз. Белите акцент камења од топаз се преполнуваат со убавина и имаат вкупна тежина на карат од 0,5 карати. Овој прстен од скапоцен камен е направен во 14к бело злато и има печат од 14К од внатрешноста на групата за автентичност. Топаз е родител за месец ноември, што го прави овој златен скапоцен камен прстен одличен подарок за специјални прилики. Овој прстен вклучува потпис, висококвалитетен, презентација на прстенести кутија. Природна швајцарска сина топаз, форма на срце, вкупна тежина од 4 карати. 10 x 10 mm, сина боја во боја, Si1-Si2 јасност. 14к Бело злато прстен обележан и печат 14к за автентичност. Белиот топаз акцент камења, 0,5 карати вкупна тежина. Стил на прстен : Хало. Безбедно поставување на пасијанс. Топаз е родител за месец ноември. Овој прстен за скапоцени камења прави одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики . Вклучува кутија за презентација на прстенот за потписи. Прстенот тежи 3,5 грама.

Избор на купувачи..