• Неодамнешно
Нурисон Алоха Надворешна Сина Мока 2' 3 8 Област Килим
zoom_in

Нурисон Алоха Надворешна Сина Мока 2' 3 8 Област Килим

DEN 1243.36

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа сончева и сензационална колекција на рамни ткаени внатрешни/надворешни килими е убава, практична и совршена за области со голем сообраќај. Со својот привлечен асортиман на класични и современи дизајни, примамливи палети на бои и прекрасни текстури, овие повеќенаменски килими ќе си дозволат воздух со едноставна софистицираност во секоја средина. Веселиот и шармантен преголем дизајн на лисја на овој надворешен тепих Алоха е забавен начин да внесете тропски стил во вашиот двор, балкон, трем, палуба или двор. Високо-ниското ткаење, претставено во нијанси на сина, жолта и кафеава боја, додава мека текстура и поп димензија дизајнирана да предизвика разговор. Создаден од врвни влакна отпорни на дамки за долго абење и ниско одржување : едноставно исплакнете со црево и исушете го воздухот. За да го продолжите животот на вашиот килим, донесете во затворени простории за време на екстремни временски услови. Тропскиот тепих на отворено додава задебелена шема на вашиот двор, трем, палуба, балкон или двор. Машина изработена од полипропилен отпорен на дамки. Висока ниска, 0,25-инчна висина на килим. Рамно ткаење со подигнати, исечени обрасци за пријатно текстурирано чувство. Лесно за чистење : Едноставно исплакнете со црево и исушете го воздухот. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Избор на купувачи..