• Неодамнешно
Банана Брод Деца Спорт Сончање Стап ЗАШТИТЕН ФАКТОР 50, Патување Крема за Сончање, 0.5 мл
zoom_in

Банана Брод Деца Спорт Сончање Стап ЗАШТИТЕН ФАКТОР 50, Патување Крема за Сончање, 0.5 мл

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Кога вашите деца се активни на отворено, им треба моќна заштита од сонце што е доволно блага и нежна за нивната чувствителна кожа. Достапен во практичноста На стап, Банана Брод Деца Спорт Крема За Сончање Со Power Stay Технологија има блага формула која нема да ја иритира кожата и силна заштита од сонце која останува вклучена за да можете да играте. Тоа е клинички докажана protection / УВБ заштита на која семејствата веруваат, со лесна формула која брзо се апсорбира и која нема да наиде на очи. Ослободен од оксибензон и октиноксат, овој Стап За сончање Со Чамец Од Банана е отпорен на вода до 80 минути. Банана Брод Деца Спорт Сончање Стап ЗАШТИТЕН ФАКТОР 50, Патување Сончање, 0.5 мл : НАПРАВЕНИ СО POWERSTAY ТЕХНОЛОГИЈА-патување големина сончање тоа е блага и нежна доволно за чувствителна кожа на децата. ПЕДИЈАТАР ТЕСТИРАШЕ СТАПЧЕ ЗА СОНЧАЊЕ ЗА ДЕЦА-Препорачано Од Фондацијата За Рак на Кожата за повторно да ги заштити штетните сончеви зраци. ЛЕСНА ФОРМУЛА која БРЗО СЕ АПСОРБИРА — тоа е заштита од сонце без солзи и без убоди на која им веруваат семејствата. ТРАЕ ОНОЛКУ ДОЛГО КОЛКУ ШТО ЗАБАВАТА го ПРАВИ — оваа детска крема ЗА сончање СТАП ЗАШТИТЕН ФАКТОР 50 е отпорен на вода до 80 минути (повторно нанесете според упатствата). ОСЛОБОДЕНИ од оксибензон и октиноксат.

Избор на купувачи..