• Неодамнешно
Лесни Класични Песни: Е-З Игра Денес #
zoom_in

Лесни Класични Песни: Е-З Игра Денес

DEN 372.96

Количина на стоки
check Достапно на барање

"За органи, пијана и електронски тастатури. "(Е-З Игра Денес). Уникатна колекција на класични мелодии, филмски теми и трајни популарни песни се прикажани во оваа колекција, сите Во Нашата позната нотација За Е-З Денес. Вклучува 75 песни : И Така Оди * Биди Моја Љубов * Клер Де Лун * Танц На Самовилата Со Шеќерна Слива * Елеонор Ригби * Фасцинантенhyам * Кум (Љубовна Тема) * Хумореска * Тема За Џејмс Бонд * Музиката На Ноќта * Несун Дорма * На Златно Езерце * Пита Језу * Војна На Ѕвездите (Главна Тема) * Труба Мелодија * Побела Нијанса На Бледо * Живееш Само двапати * и повеќе. 75 Лесни Класични Песни : Е-З Игра Денес #11 (Мек).

Избор на купувачи..