• Неодамнешно
Молив Зафат Квик Спи Цврсти Темпера Бои, Тенка Големина, Избрани Бои, Сет од 12
zoom_in

Молив Зафат Квик Спи Цврсти Темпера Бои, Тенка Големина, Избрани Бои, Сет од 12

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Извадете го нередот од сликањето додека ја одржувате целата забава со ставање темпера боја во цврста форма на стап. Едноставно откачете, извртувајте и насликајте! Квик Стикс имаат формула за брзо сушење, овозможувајќи им да се исушат во рок од 90 секунди додека оставаат завршница слична на боја. Не се потребни чаши, чаши, вода, четки - или чистење! Квик Стикс тенките нудат попрецизна покриеност што нема да пукне и се совршени за постер хартија, картон, дрво, платно и многу повеќе. Формулата за брзо сушење овозможува бојата да се исуши во рок од 90 секунди. Живописни бои нудат покриеност што нема да попуштат. Отпакувајте, извртувајте и насликајте-нема потреба од вода. Совршен за училишна или домашна употреба.

Избор на купувачи..