• Неодамнешно
Карат Т.В. Прстен за ангажман со црно-бел дијамант со црно-бел дијамант 10kt
zoom_in

Карат Т.В. Прстен за ангажман со црно-бел дијамант со црно-бел дијамант 10kt

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Изработено во бујно бело злато, овој прстен за ангажман на црно-белиот дијамант на принцезата и тркалезен, ќе биде богат за цел живот. Прстенот искри со принцеза, сет-сет Центар Централен дијамант, опкружен со 12 рунда, бели дијаманти поставени со отвори (G-H, I2-I3). Дијамант илузија го детализира тенкиот опсег за додаден Shimmer.Black Diamonds се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да се појават значително помали од белите дијаманти со иста големина на каратот. 3/5 Карат Т.В. Прстен за ангажман на бело злато со црно-бел дијамант 10kt : Изработен во 10kt бело злато. 3/5 КТ. T.W . Фенси црна боја на дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Научете го Морелер за дијаманти, вклучувајќи ги и 4 -те - боја, сечење, јасност и тежина на карат.

Избор на купувачи..