• Неодамнешно
Доџо Намалувања - - Најдобро Од Доџо Намалувања - Крем Портокал-Винил
zoom_in

Доџо Намалувања - - Најдобро Од Доџо Намалувања - Крем Портокал-Винил

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

По половина век постојан развој, инспирација и оранжерии, одредени жанрови го најдоа својот совршен израз - душата-фанк е еден од нив. Доџо Намалувањата се еден совршен израз на овој совршен израз. Посно, средно и тешко (во вистинска смисла) не постои бас-белешка или хихат-победи надвор од местото - сѐ е роб на жлебот, и кои жлебови се! Работејќи од и надградувајќи го оригиналниот образец Од доцните 60-ти/раните 70-ти Стакс/Атлантик, Доџо Намалувањата се неприкосновени шампиони на звукот на душата. Доџо Намалувања одете на патот 1 до вашата душа. Со Овој Најдобар албум, Парчиња, Доџо Кроеви ги прегрна нашите срца и не натера да му се заблагодариме на универзумот За Џејмс Браун, Отис Рединг и сите светци на душата на небото за оваа музика. Слушајте, танцувајте, излечете ја вашата повреда.Албум Песни1. Лесно Се Враќа2. Рим3. Не Сакам Да Чекам4. Земете Од Me5. Повторно Се Заљубуваш6. Овој Живот7. Понекогаш Боли8. Лудо Добро9. Можам Да Дадам10. Ќе Ти Биде Жал11. Подигни Ме 12. Сакај Ме Нели (Жалење На Лола) Доџо Парчиња-Парчиња-Најдобро Од Доџо Парчиња - Крем Портокал-Винил.

Избор на купувачи..