• Неодамнешно
Стив Ерл И Војводите-Тераплан-Винил
zoom_in

Стив Ерл И Војводите-Тераплан-Винил

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Terraplane го зема својот наслов од Компанијата За Моторни Автомобили Хадсон Од Детроит модел Од 1930-тите, која исто така ја инспирираше песната На Роберт Џонсон, " "Terraplane Blues" тоа е 16-тиот студиски албум На Ерл од објавувањето на неговиот многу влијателен деби Гитарски Град во 1986 година. Како што сугерира неговиот наслов, албумот е многу блуз рекорд, од кои некои се напишани додека Ерл пет недели ја обиколуваше Европа само со гитара, мандолина и ранец. Ерл, кој беше израснат надвор од Сан Антонио пред да мигрира во Хјустон, нуди За Тексас блуз, " " Имаше Форт Ворт каде моделот Беше Фреди Кинг и таму беше сцената во Хјустон во која доминираше Лајтнин Хопкинс. Два многу различни стилови " тој ги виде двата џина и исто така беше изложен на Џони Винтер, Џими и Стиви Реј Вон и Били Гибонс, а сето тоа го слушна нивното влијание овде во маестралното раскажување приказни На Ерл. Ова е прв пат овој рекорд да биде притиснат на винил Во боја Стив Ерл и Војводите - Терраплан (Проѕирен Златен Винил) - Винил Издавачка Куќа : Редеј Дистрибуција. Музички Жанр : Блуз.

Избор на купувачи..