• Неодамнешно
Префуз - Секоја Боја На Темнината-Винил
zoom_in

Префуз - Секоја Боја На Темнината-Винил

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тоа е долго време за речиси секој уметник, но тоа е вечност за Херен, чии први три Префузни 73 албуми паднаа во период од четири години."Тоа покажува. Тоа е рекорд што ја покажува неговата неверојатна способност да ископа и искористи извор на светлина закопана во Црно Ограничено притискање На винил ЛП. Херен објави нешто значајно од неговиот најпознат и најпочитуван назив, Префуз 73 (иако тој навистина беше зафатен со емисии во живо, соработки и ремикси). По неколку албуми кои го видоа Херен како постепено се оддалечува од моќта за создавање beам што го направи синоним за емоционално резонантен, оштетен хип - хоп, тој се најде повторно оживеан-во голем дел благодарение на емотивно исцрпувачките, креативно исплатени неколку години.цитат; тоа покажува. Неодамна, најдов нов живот во целиот процес на рафинирање на она што го создадов со текот на годините Како Префузна. По неколку албуми кои го видоа Херен како постепено се оддалечува од моќта за правење beам што го направи синоним за емоционално резонантен, оштетен хип - хоп, тој се најде повторно оживеан-во голем дел благодарение на емотивно исцрпувачките, креативно исплатени неколку години.

Избор на купувачи..