• Неодамнешно
Фламенко Гитара Музика
zoom_in

Фламенко Гитара Музика

DEN 576.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Еу-само ослободување. За оние од вас кои имаат опсесија за гитарата фламенко, еве албум што едноставно мора да го додадете во вашата колекција. По повеќе од 30 години соработка со разни други уметници, со изданија, (под знамето На Марокана), Со БИ-БИ-СИ, Замокот, Светилиштето и другите издавачки куќи, Клајв Харви конечно се согласи да издаде свои инспирации за фламенко гитара. Ова не е само серија пуристички фламенко песни, туку инспириран албум кој покажува разноврсност. Куќа На Изгрејсонцето( Фламенко Сонце), Одврзете го Моето Срце, Шпанскиот Караван и Хотелот Калифорнија се само некои од иконските корици Што Клајв ги преуреди на магијата на гитарата фламенко. Некои од овие снимки самите датираат од 1980-тите, но тие ленти од еден инч сега се дигитализирани и Клајв свиреше заедно со овие изведби за да ги издигне на иновативната музика што ќе ја слушнете денес. Фламенко отсекогаш преживеал како апсорбирачка жива традиција, збогатена од своето минато со приливот на номадски, раселени народи, во Андалузија. Со различни традиции, но со заедничка кауза, овие луѓе ја негуваа својата храброст едни од други. Фламенко музиката ја раскажува приказната за горд народ, решен да напредува против историјата на инвазија, прогон и дискриминација. Овој албум дава почит на циганската страст со компендиум од карактеристични нумери и композиции со надеж дека тие не само што ќе му дадат правда на начинот на живот на фламенко, туку и ќе помогнат да се просветлат оние слушатели кои се сомневаат дека погрешно претпоставуваат дека оваа форма на музика е само за љубителите, а не за нив. Фламенко Гитара Музика.

Избор на купувачи..