• Неодамнешно
Лолои II Хале Флорал Традиционална област килим, сива, 3'.0 3'.0
zoom_in

Лолои II Хале Флорал Традиционална област килим, сива, 3'.0 3'.0

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Колекцијата Хале се одликува со затегнати килими стручно направени од 100% волна куп во Индија. Оваа традиционална колекција во стил нуди безвременски дизајни со дополнителен елемент на димензионалност со мешавина на високи и ниски купови. Совршено за области со висок сообраќај во вашиот дом. Направено од : 100% волна куп. Висина на купот : 0,5 ". Традиционално. Направено во : Индија. Чисти истури веднаш со размачкана со чист, бел сув сунѓер или крпа. Препорачано е професионално чистење. Соодветна подлога за килим се препорачува на сите површини за да се спречи лизгање, додавање перница и подобрување издржливост. Очекувајте пролевање. Вакуум редовно. За вакуумство, користете правосмукалка без лента за ритам или оној каде што можете да ја поставите шипката на највисоката поставка за куп. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставени на ниска. Вакуум целосна должина на килимот , свртете и повторете на следната област, наместо движење напред и назад.

Избор на купувачи..