• Неодамнешно
Маха Ел Блок Депресиво-Винил
zoom_in

Маха Ел Блок Депресиво-Винил

DEN 319.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Фронтиран Од Мача( Алдо Асенџо), пејачот и водач на легендарниот бенд кумбија Чико Трухило, како и панк култниот бенд Ла Флорипондио, Блок Депресиво стана свој феномен : група пред Мача која е целосно посветена да ја расплаче и пее својата публика. Длабоко вкоренето во културата На Валпараисо, Блок Депресиво копа длабоко во книгата со песни На Чилеанските пристаништа : Перуански валцери, болеро, балади, химни, песни за носталгија, страдање и невозвратени љубовни песни за плачење, па дури и, како што сака да ве потсетува мелодраматичната публика, песни за сечење на вените на : корта вени, како што често се нарекува репертоарот во латинскиот свет. Не е случајно што сечилото за брич стана симбол На Блок Депресивос. Маха и Ел Блок Депресиво-Маха И Ел Блок Депресиво-Винил.

Избор на купувачи..