• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „пасење овци II“ платно уметност од Итан Харпер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „пасење овци II“ платно уметност од Итан Харпер

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. - Црвена штала во центарот на рамката. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија.000 слики годишно. Истакнати бои : тен, кафеава, сива, зелена, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија.Уметник : Етан Харперсјубјект : Пејзаж-апелатива : Рустиќпродуктен Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвена штала во центарот на рамката. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Избор на купувачи..