• Неодамнешно
Шемекија Коупленд-НЕЦИВИЛНА ВОЈНА-Винил
zoom_in

Шемекија Коупленд-НЕЦИВИЛНА ВОЈНА-Винил

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Номиниран За 2022 Греми За Најдобар Современ Блуз Албум. Добитник На Блуз Музичка Награда За Современ Блуз Албум На Годината. Прославен блуз, Ркингфишкот; Инграм, Џери Даглас, Сем Буш, Бригада За Сирачиња, Стив Кропер, Дуан Еди и Шон Мулинс. Пеењето преполно со страст на шемекија вдишува оган во свечени химни преплавени со евангелија, лоудаун блуз, крцкави рокери И фриски Њу Орлеанс Р&Б.за волшебни оригинални песни и заживување на нови траки од Ролинг Стоунс, Јуниор Паркер И нејзиниот татко, познатиот блузман Пуони Клајд Коупленд, таа им командува на вниманието на слушателите додека го истражува секојдневниот живот борби и триумфи, и политички и personal.Албум Песни1. Клотилда е На Оган2. Пешачете Додека Не Возам3. Нецивилна Војна4. Парите Те Прават Грди5. Валкани Свети6. Под Мојот Палец7. Јаболко пита и.458. Дај Боже Блуз9. Таа Не Носи Розова10. Воопшто Нема Срце11. Во Темнина12. Љубовна Песна Шемекија Коупленд-НЕЦИВИЛНА ВОЈНА-Винил.

Избор на купувачи..