• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност срце да се земе платно уметност од Филип Саин-Лоуди
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност срце да се земе платно уметност од Филип Саин-Лоуди

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тема : Фотографија Стил : Современа Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова го подготвено, уметничко дело завиткано од галерија има лисја во форма на црвено срце меѓу другите зелени лисја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликувана од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува безделна презентација на готовиот производ.

Избор на купувачи..