• Неодамнешно
Малку Мајстори® Темпера Боја Галон, Светло Сина
zoom_in

Малку Мајстори® Темпера Боја Галон, Светло Сина

DEN 275.04

Количина на стоки
check Достапно на барање

Одличен квалитет и економичен избор за помладиот уметник! Овие брилијантни и богати нетранспарентни бои се мазни и нема да чип, снегулка или пукнатина кога ќе се исушат. Лесно се чисти со вода и сапун. Вода врз основа и Сертифициран АП Нетоксични. Нуди бескрајна креативност и можности за мешање на бои. Не Содржи : Латекс, Млечни производи или Казеин, Соја, Јајце, Глутен, Кикирики или Ореви од Дрво. Одличен квалитет и економичен избор за помладиот уметник. Брилијантни и богати нетранспарентни бои. Сертифициран АП Нетоксичен.

Избор на купувачи..