• Неодамнешно
Сенелие Јајце Темпера, Цевка, Кадмиум Жолто Светло Вистински С5
zoom_in

Сенелие Јајце Темпера, Цевка, Кадмиум Жолто Светло Вистински С5

DEN 275.04

Количина на стоки
check Достапно на барање

Sennelier Јајце Темпера, 21m Цевка, Кадмиум Жолто Светло Вистинска s5egg темпера е традиционален медиум познат по својата способност да застаклува еден слој на боја над другиот, овозможувајќи суптилен, широк спектар на бои. Сенелие користи автентична формулација на класичната темпера на јајца што ја користат уметниците уште од Ренесансата. Оваа високо пигментирана, професионална квалитетна алтернатива на маслото е способна да создаде детални и сложени ефекти. Растворлив во вода и високо архивски, Сатенскиот мат финиш е водоотпорен и непожолтен, Направен со живописни, врвни пигменти.

Избор на купувачи..