• Неодамнешно
Скејтборд Darkstar DS 31. во. 7. во
zoom_in

Скејтборд Darkstar DS 31. во. 7. во

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Скејтборд Darkstar DS40 31,6 "x 7,75" "е целосно собрана и подготвена за возење. Darkstar е основана во 1997 година од про-скејтер Чет Томас. Со повеќе од една деценија скејтбординг наследство, Darkstar е познат по иконични графики, иновативни технологии на производи и во палубите и во тркалата и разновиден тим на постојани убијци на натпревари. Секоја детална конструкција на палубата, камионот, лежиштето и тркалото се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Dark Star комплетно се склопи целосно со хардвер за зафаќање и скејт, проверете дали ќе ги прилагодите камионите врз основа на претпочитање и способност за уметничко лизгање и извадете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и чувари на зглобовите) што го поддржува возачот, нивото на вештина. 31 "x 7,5" 7 ply ne мешан јавор. Про конкавна со двојно Kicktail. Заптивната лента од 80 -тите со печатено лого. 5 '' DS полиран алуминиум. 90А грмушки и стандарден крал. 54мм x 34мм. 97а инјектирал полиуретан. Јаглероден челик ABEC 5.

Избор на купувачи..