• Неодамнешно
Darkstar Pro Скејтборд 2
zoom_in

Darkstar Pro Скејтборд 2

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Скејтборд Darkstar DS40 (31,6 "x 7,75 ") доаѓа целосно собрани и подготвени за возење. Dark Star е основана во 1997 година од страна на про скејтер Чет Томас. Со повеќе од една деценија скејтбординг наследство, Darkstar е познат по иконични графики, иновативни технологии на производи и во палубите и во тркалата и разновиден тим на постојани убијци на натпревари. Секоја детална конструкција на палуба, камион, лежиште и тркало се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Darkstar Completes Come целосно склопен со хардвер за зафаќање и скејт, проверете дали ги прилагодувате камионите врз основа на претпочитање и способност на уметничко лизгање и извадете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) што го поддржува нивото на вештина на возачите. 31 x 7,5 7 ply ne мешан јавор, про конкавна со двојна удар, лента за зафаќање од 80 -тите w/ печатено лого . 5 DS полиран алуминиум, 90a бушиња и стандарден крал . 54мм x 34mm, 97 A инјектиран полиуретанин . јаглероден челик абек 5 . дизајниран за возраст од 8+ . Макс. Ограничување на тежината од 220 фунти.

Избор на купувачи..