• Неодамнешно
Трговска Марка Ликовна Уметност Болдер Колорадо Сити Мапа Теал Портокал Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет
zoom_in

Трговска Марка Ликовна Уметност Болдер Колорадо Сити Мапа Теал Портокал Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Мајкл Томпсетсубјект : Мапстил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има улична карта На Болдер, Колорадо на позадина од чај и портокалова акварел. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилените предмети На Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да добие работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во лондон. По 12 години Мајкл Томпсет донесе одлука да продолжи со полно работно време кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето за да можат да се фокусираат исклучиво на сопствените проекти беше прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и теми, неговиот главен фокус е на уметноста на мапите. Тој ужива во потрагата по уникатни и интересни начини за прикажување на нешто што е многу познато. Мапите се визуелни претстави на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава урбани знаменитости и дизајни на градски пејзажи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. улична карта На Болдер, Колорадо на чај и портокалова акварел позадина.

Избор на купувачи..