• Неодамнешно
Chama Plus Sigure Sports Wrap Fasure Maxi фустани за жени, 1x-4x
zoom_in

Chama Plus Sigure Sports Wrap Fasure Maxi фустани за жени, 1x-4x

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Едноставни чисти линии ја исполнуваат бујната елеганција во овој нежно драфнат облечен фустан за плус големина жени дами .. Благодатна, проточна хелија додава привлечност кон облеката за завиткување со деликатно v деколте и отстранлив појас на половината до тенок, како што се обликува. Чувајте го вашиот класичен класичен во оваа женска плус големина максимален фустан, исечен од истегната ткаенина што ќе ве задржи стилски и удобно од канцеларијата до вечера со пријателите. Пол : жени; Дами; Девојки. Материјал : 95% полиестер, 5% спандекс. Боја : црна, сина паун. Големина : 1x, 2x, 3x, 4x. Карактеристики : 3/4 ракави, вишок V-вратот, должина на глуждот, силуета за завиткување за изглед на фигура. Сезона : Пролет, есен, зима. Повод : Дневен случај, забава, топка, собирање викенд, шопинг, одмор, датира. Стилови : вечерни фустани, облечен фустан, завиткајте макси фустан. Грижа : Рачно или нежно миење на машината во ладна вода / не се суши од белиот / линијата. Fit : True to Size. Погледнете ја табелата со големина.

Избор на купувачи..